Blog

In White

Prvý jarný deň… Na tento deň a toto obdobie čakám resp. som čakala ako na spásu… Kalendárne je to tu, áno, no ja už túžim a dúfam že i ostatní zdieľajú to isté, teda aspoň väčšina ľudí, a to potrebu po viac takých teplých momentoch, ako bola táto posledná nedeľa. Ale snáď je to na ceste, verím tomu. Takisto s príchodom tepla prišla nova frizúra, ktorú som chcela vyskúšať plus – mínus na jar. A som veľmi spokojná, musím sa priznať, hoci “sprvoti” , to jest hneď po ostrihaní, to vyzeralo všelijako. No už je to ok, vlasy si našli svoje miesto, len keby tak rýchlo nerástli. Mám aj ďalšiu novotinku, bola som pred pár dňami požiadaná o ruku. Kto chce vedieť, čo a ako to prebehlo, napíšte mi, kľudne aj zablahoželajte :). Nenahnevám sa. 🙂
A preto mi neostalo nič iné len sa zaodieť do bielej. Nenacvičujem si svadobné šaty, no keď som tieto vyšívané šaty zbadala, žiadalo sa mi k nim konečne obliecť holé nohy a vysoké čižmy.
Sú veľmi príjemné, ľahunké a voľné (nie, nie som v druhom stave:) a jednoducho sa mi presne pýtali do toho teplého dňa, hoci len na chvíľku. Prezliekala som sa do nich v Malom Ríme, (kto pozná, vie, čo je to za lokál), takže to mohlo vyznieť aj celkom vtipne, že čo tam takto naholo nacvičujem. Nevadí. Kukám a čítam, vzdelávam sa o trendoch na jar – leto; Vogue píše a dáva do pozornosti okrem tých, čo spomeniem neskôr aj tzv. craft work, teda oblečenie, šaty, tuniky, prehozy, akoby s handmade nádychom, alebo s prvkami dávnych remeselných techník ako napr. háčkovanie, rôzne pleteniny, sieťkoviny, strapcoviny, alebo odevy / outfity s využitím macramé techniky (“uzlovanie”). Aj tieto šaty maju taký ľudovejší nádych, teda aspoň pre mňa a hoci nie som na taký štýl úplne zvyknutá, cítim sa v nich veľmi dobre, slobodne a ako také dievčatko.
Okrem iných trendov, ktoré už vykúkajú v tejto sezóne a budú nimi chtiac nechtiac zaplavené obchody sú stále neón, po novom i batika, nadčasová a mne čoraz bližšia béžová farba, nafúknuté plecia, ale aj rukávy, bodky na šatách, kostýmy, veľké klobúky a šortky, ako perfektná náhrada, či obmena ku sukniam. Spomenuté trendy sú také, ktoré oslovili práve mňa a preto sa teším na jarno letné kreácie, ale i ďalšie inšpirácie v uliciach. Ak Vás oslovilo niečo iné, sem s tým, ja rada odkukám. Krásny prvý jarný deň prajem.

Na poslednej foto uvidíte môj najviac drahocenný kúsok, ktorý mám zatiaľ na nesprávnom prste, lebo je veľký, no ide sa zmenšovať.. Nemohla som sa s ním neodfotiť, však ho nedostávam tak často. 🙂

Vaša Petra

Foto : adriana.pristash 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *