Blog

Teddy Coat

O mojom vzťahu k zime som písala pred rokom TU, kde som ospevovala za nič a nikdy nevymeniacu spacáko – oversized bundu. Samozrejme i túto zimu som si musela nájsť nejaký kúsok odevu, ktorý ma bude sprevádzať v tomto ročnom období; bude predstavovať môjho naj kamoša, s ktorým budem mať silné puto a ktoré pochybujem, že niekto niekedy rozbije.
Najprv to začalo vecami v teple domova ako ponožkami zvané huňky, mäkkým županom, alebo plyšovou dekou (áno, verte či nie, dokážem mať toto trojkombo ozaj na sebe a nie je to preto, že by sme šetrili na kúrení) a prenieslo sa to i do vonkajšieho sveta v podobe medvedieho kabáta, alebo lepšie povedané textúry medvedíka, ktorý vídať v uliciach čoraz častejšie.
To všetko, čo som opísala vyššie, sú prvky, ktoré ma, v tomto pre mňa neutešenom období nízkych temperatúr potešia, lebo sú príjemné na dotyk, ale čo je oveľa viac prínosné, hlavne z o h r e j ú  a to je aj dôvodom prečo majú v zime svoje nezastúpiteľné miesto. Tak ako aj tento roztomilý, útulný, plyšový medvedíkovský kabát, ktorý je naozaj veľmi pohodlný, hrejivý, teplý a navyše štýlový, fakt dosť výrazný a isto v ňom neostanete nepovšimnutá. Ja som opäť aj v tomto prípade siahla po oversized verzii, trojštvrťovej dĺžky, v hnedej farbe, ale v obchodoch je vskutku široká ponuka, preto môžete pokojne nájsť i kratšie varianty, napr. aj croppnuté, či do pása a vo všetkých odtieňoch hnedej, alebo i v rôznych farebných prevedeniach, ako je biela, ružová, fialová, modrá atď. Tým, že je sám o sebe viac ako nápadný, netreba k nemu už vymýšľať, alebo vytvárať komplikované stylingy, postačia naozaj basic, jednoduché, klasické alebo minimalistické kúsky, ktoré máte zaiste vo svojom šatníku. Má široké a všestranné využitie a ja ho nosím podľa toho, ako chcem pôsobiť; ak chcem byť za dámu, tak pod neho obliekam midi šaty, obúvam čižmy a na hlavu nasadím baretku, keď viac pohodovo a pohodlne, tak rolák, mikinu, úzke skinny jeansy, čiapku v kombinácii s teniskami alebo martenskami. Otvorený, zapnutý alebo prehodený na pleciach, ani tu žiadne pravidlo neexistuje, cool sú všetky varianty. Čo sa kabátov ako takých týka, ich história siaha do začiatkov dvadsiateho storočia, kedy sa považovali za vrchný odev motoristov, s funkciou chrániť pred chladom a vlhkom (autá boli bez strechy) a bola to záležitosť skôr mužskej populácie; postupne a v nasledujúcich dekádach prenikali aj do iných sfér a stávali sa módnymi a to hlavne v rokoch šesťdesiatych či deväťdesiatych. Súčasný comeback im priniesla v roku 2013 značka Max Mara, ale i Tommy Hilfiger, či Dries Van Noten a popularitu tomuto “teddy bear” kabátu priniesla najmä Kim Kardashian a Alexa Chung. Nuž, a aj ja som si Vám dovolila ukázať svojho nového ‘buddyho’, môjho milovaného medveďka.

Prajem pekný pracovný týždeň a verím, že i Vy máte podobného parťáka do zimy. 🙂

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *