Blog

Color Matters

Na farbe naozaj záleží, preto bude reč o farebnej typológii, kde by som chcela zužitkovať info a poznatky nielen z kurzov, ale i vlastnej skúsenosti.
Začnem krátkym príbehom. Nedávno, v tzv. čierny piatok som i ja podľahla vábeniu zliav z okolitých obchodov (priznávam, je to náročné odolávať, nakoľko moja cesta do/z práce vedie práve cez jedno nákupne centrum). No padlo mi to vhod, pretože som zistila, že naozaj, vskutku naozaj potrebujem práve v ten deň nový kabát. Vybrala som si. Bol bordový a veľmi pekný.
Išla som si ho vyskúšať, no zároveň som si vzala so sebou i iné farby, tak pre istotu. Skrátim to : v bordovej a myšacej šedej som vyzerala zvláštne, čudne, priam až odveci. Nechcem to vyhrotiť, že až otrasne. Zanikla som, pleť mi akosi spopolavela a splynula som skoro so závesmi na kabínkach..
Naopak, ružová, svieža (icy pink) ma ihneď rozžiarila, spolu s mojimi tmavými vlasmi a bledou kožou výborne zafungovali.
A tu sa dostávame k jadru : som zimný typ a tým pasujú žiarivé, jasné a intenzívne farby, naopak, v krémovych, pastelových, zemitých odtieňoch / odnožiach sa ani necítim a ani nevyzerám dobre. Stratím sa. Je to naozaj veľmi zaujímavé, čo s Vami dokáže urobiť  ‘obyčajná’ farba. Tu je skromná ukážka spomínaného odevu a veď posúdte sami.

A čo Vy ? Máte farebné dilemy ? Aký ste typ ? Ak neviete, prevedieme si niekoľko testov a spolu to zistíme.

Foto : Marián Hodonský

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *